CYKLOTRASY.info, elektronické plánování cyklistických tras, Eaglesoft

27. dubna: vydány Cyklotrasy 2.53

Verze 1.56 3 oblasti aktualizovány včetně nových map: "Šumava - Lipensko", "Okolí Brna" a "Tatry, Spiš, Zamagurie"

Verze 1.55 Aktualizovány oblasti Velkomeziříčsko, Považie a Záhorie, Podkrkonoší, Pálava, Orava a Liptov, Havlíčkobrodsko, Broumovsko, Beskydy a Javorníky. V programu změněno transparentní zobrazování textů v profilu trasy a na mapě oblasti.

Verze 1.54 Aktualizovány oblasti Západočeské lázně, Šumava - Železnorudsko a Okolí Bratislavy.

Verze 1.53 Nahrazuje verzi 1.52, která nebude z technických důvodů podporována.

Verze 1.52 Cyklotrasy byly obohaceny o oblast Královéhradecko vytvořenou včetně mapy panem Janem Kábrtem. Aktualizovány byly dále oblasti Pardubicko, Svitavsko, Žďárské vrchy a Železné hory.

Verze 1.51 Cyklotrasy přicházejí se zbrusu novou oblastí Bílé Karpaty. Byla vytvořena včetně mapy panem Tomášem Janoškou.

Verze 1.50 Nově přidána oblast Krkonoše vytvořená včetně mapy, mnoha fotografií a doplňujících textů panem Petrem Baštou.

Verze 1.49 Přidána byla oblast "Krušné hory - Karlovarsko" vytvořená včetně mapy panem Petrem Malým a slovenská oblast "Turiec" vytvořená rovněž i s mapou panem Marianem Komarem.

Verze 1.48 Byla přidána nová oblast Český les - Domažlicko, vytvořená panem Petrem Schückem. Disponuje navíc i vlastní mapou. Aktualizovány byly oblasti Orlickoústecko, Orlické hory a Okolí Košic.

Verze 1.47 Zařazena nová slovenská oblast Okolie Bánskej Bystrice vytvořená panem Peterem Babicem, které obsahuje i mapu. Aktualizována byla oblast Šumava - Železnorudsko (více míst a cest, cyklotrasy KČT, fotky, texty k místům). Opravena oblast Krušnohorsko.

Verze 1.46 Včetně mapy byla panem Antonínem Mihulkou přidána nová oblast Pardubicko a Železné hory. Rozšířena a doplněna o mapu byla oblast Chřiby. Z českých oblastí přichází aktualizované Beskydy a Javorníky, Krušnohorsko, Svitavsko, Žďárské vrchy, ze slovenských oblastí pak Považie a Záhorie a Okolí Žiliny.

Verze 1.45 Nově zařazeny dvě oblasti. Broumovsko včetně mapy oblasti zpracoval Jan Kábrt, východoslovenskou oblast Šariš vytvořil Vlado Marťák. Aktualizovány byly dále oblasti Jizerské hory (navíc doplněno okolí Českého Dubu a upravena oblast Radčic), Bratislava a Záhorie (opravena, doplněna místa, přidány fotografie a nové trasy) a Podkrkonoší (upřesněno, nové fotografie).

Verze 1.44 Přibyly dvě nové oblasti. První jsou Západočeské lázně (zpracoval Miroslav Landa) se skutečně rekordním počtem fotografií a popisů míst. Druhou oblastí je Plzeňsko - jih (zpracoval Petr Schück), která disponuje i mapou této oblasti. Byla rovněž aktualizována i oblast Jizerské hory.

Verze 1.43 Díky Petru Blažkovi byla nově zařazena oblast Znojemsko, zpracovaná včetně mapy. Oblast Jeseníky byla rozšířena o některé cyklostezky vyznačené v terénu. V programu přibyl ukazatel průběhu otevírání oblasti.

Verze 1.42 Nově zařazena oblast Žďárské vrchy, Železné hory obsahující tisíce míst a cest, desítky tras a mapu celé lokality. Aktualizovány české oblasti Svitavsko a Havlíčkobrodsko. Aktualizovány slovenské oblasti Považe a Záhorie, Orava a Liptov, Okolí Košic.

Verze 1.41 Přidány oblasti Havlíčkobrodsko, Velkomeziříčsko a Okolí Košic. Všechny včetně map. Mapa přibyla i u oblasti Svitavsko a Třebíčsko. Dále byly aktualizovány oblasti Okolí Brna, Orlické hory a Považie a Záhorie. U oblasti Železnorudsko byla opravena mapa. Dále opravena chyba při tisku itineráře.

Verze 1.40 Dvě zbrusu nové oblasti Lounsko a Svitavsko. Lounsko navíc disponuje i mapou oblasti. Tou se může nyní pochlubit i oblast Beskydy a Javorníky, která byla předána novému správci a prošla velkou kontrolou a doplňováním údajů. Aktualizací se dočkaly i oblasti Okolí Prahy, Jizerky, Orlickoústecko a Okolí Žiliny. Opraveno několik chybek v programu.

Verze 1.39 Vyhledávání nejkratší trasy mezi místy je nyní již naprosto přesné. Pohodlnější zadávání cílového místa vyhledávané trasy. Tisk zeměpisné polohy do itineráře. V mapě je nyní možno přímo trasu vytváře a vyhledávat nejakratší trasu. Doděláno pár drobností pro správnou funkci ve Windows XP. Doplněny často kladené dotazy (FAQ). V beta-verzi se v Cyklotrasách nachází i export trasy do GPS formou Waypointů a Tracků OziExploreru. Oblast Okolí Prahy byla kompleteně znovu vytvořena. Nyní obsahuje mapu a několik tisíc nových míst a cest. Byli přidány dvě slovenské oblasti zahrnující Okolí Bratislavy, Považie, Zamagurie, Tatry a Spiš.

Verze 1.38 Aktualizací prošly oblasti Lipensko (přidáno několik obrázků), Jizerské hory (přibyla mapa oblasti), Podkrkonoší (auktualizace dat a mapy) a Okolí Žiliny (aktualizace, nový správce oblasti).

Verze 1.37 Změnami prošla zejména elektronická mapa. Ta se nyní vykresluje rychleji a lze ji i vytisknout. Nově se v mapě zobrazuje i turistické značení cest. Mapa je nyní interaktivnější - můžete v ní kliknout na kterékoli místo či cestu a prohlédnout si (či pozměnit) podrobné informace o nich. Aktualizace a přidání mapy se dočkaly tyto oblasti: Krušnohorsko, Pálava Lednicko Valtický areál, Orlické hory, Orlickoústecko, Orava a Liptov, Považie a Záhorie, Šumava-Železnorudsko a Podkrkonoší. Za náročnou práci děkuji všem správcům oblastí.

Verze 1.36 Přibyla možnost vkládat zeměpisnou polohu a nastavovat formát zobrazených souřadnic. U oblasti Jeseníky a Uživatelské oblasti lze zobrazit mapu. Ovládací prvky na ní umožňují snadno přiblížit rozcestí, na kterém se v trase právě nacházíte nebo změřit celou trasu. Vést si můžete nyní více deníků nezávisle na sobě. Do deníku je možno umístit soubory TXT, HTML a RTF. Statistiky trasy se dají tisknout. Místa se dají upravovat, mazat a přidávat přímo v záložce míst. Zde přibyly navíc informace o přítomnosti obrázku, textu a souřadnic k místu. Ukládání a otvírání uživatelské oblasti bylo urychleno. Trasu je možno nyní snadno otočit - zaměnit start a cíl. Typy míst rozšířeny o "vrch" a "pozoruhodné místo". Téměř zdvojnásobena sekce často kladených dotazů. Opraveny drobné nedostatky. Přidány oblasti Pálava, Lednicko Valtický areál, Orlické hory a Šumava - Železnorudsko.

Verze 1.35 Přidána oblast Orlickoústecko.

Verze 1.34 Upravena pozice textu v profilu, přesnější názvy silnic, trasy lze třídit, FAQ přímo v programu, ukládá se šířka sloupců v panelech, možnost editace poznámky k trase, zrušení omezení velikosti uživatelské oblasti, místa mohou obsahovat odkaz na soubor TXT, HTM nebo RTF, který je u místa zobrazen. Vznikly nové oblasti Podkrkonoší, Třebíčsko a Žilina. Atualizovány oblasti Beskydy a Okolí Brna. V distribuci nyní verze Cyklotras s obrázky míst a bez nich.

Verze 1.33 dokáže vytisknout itinerář trasy. Bylo přidáno dalších 7 typů míst. Provedeny úpravy programu na základě spousty Vašich žádostí. Pan Aleš Fau vytvořil oblast Krušných hor a pan Vondruška trasy Pošumaví.

Verze 1.32 podporuje nyní, díky panu Jiřímu Vajglovi, oblast Chřiby. Pan Petr Kašík se ujal oblasti Okolí Brna.

Verze 1.31 Přináší možnost mít na disku počítače pouze vybrané oblasti. Uživatelská oblast byla ošetřena od chyby "nevhodné pozměnění databáze". Díky panu Jánovi Kubinovi přidána oblast Orava a Liptov.

Verze 1.30 Umožňuje přidávat k místům obrázky, byl sjednocen deník pro všechny oblasti, export profilu trasy do formátu JPG, přibyla statistika deníku s grafy, záznamy v deníku a místa je možno nyní řadit podle různých klíčů. Nově zařazena oblast Považie a Záhorie vytvořená Tomášem Červenkou.

Verze 1.26 Pan Jan Matějka se zasloužil o přidání oblasti Děčínsko, která zahrnuje Lužické hory, Labské pískovce a České středohoří. Poopraven i program.

Verze 1.25 Pan Miroslav Kolombo se zasloužil o přidání oblasti Jizerské hory. Při vkládání dat můžete nyní využít navíc typy míst přírodní zajímavost, kulturní památka, pramen, koupání a přívoz.

Verze 1.24 Přidán typ místa křižovatka. Funkční deník záznamů tras pro jednotlivé oblasti. Doplněn FAQ. Implementována "uživatelská oblast", do které je možno vložit Vaše vlastní data. Přidána oblast Okolí Prahy vytvořená panem Jaroslavem Brázou.

Verze 1.23 Přidána oblast Jeseníky.

Verze 1,22 Přidána oblast Okolí Brna vytvořená panem Václavem Peerem. Informace o oblastech.

Verze 1.21 Přidán typ místa hraniční přechod. Doladěno korektní přepínání oblastí a podpora zvlnění terénu.

Verze 1.20 Přidáno přepínání mezi oblastmi. K dispozici jsou nyní Beskydy a Javorníky, nově pak Šumava - Lipensko.

Verze 1.13 Cesty v databázi mohou být nyní libovolně výškově zvlněny. Přidány typy míst vlaková a autobusová zastávka, most. Přidáno značení cyklostezka...

Verze 1.12 Přidáno nastavení kritérií vyhledávané trasy. Nyní si můžete např. zvolit, že se má vyhledávaná trasa vyvarovat širších silnic nebo že má preferovat cyklisticky značené stezky. Přidány byly i často kladené dotazy k programu.

Verze 1.11 Přináší korekci chyb úpravy a mazání míst, problému s mimočeským formátem data (děkuji Jindrovi Schwarzovi za odhalení) a problému s velkými fonty.

Verze 1.10 Nově umí vyhledávat nejkratší trasu mezi místy jako alternativa postupného určování míst, přes které trasa vede. Přidáno bylo připojování údajů o místech, cestách i trasách z nejnovějších aktualizací, které jsou zveřejňovány na Internetu. Upraven byl výstup na tiskárnu, který je nyní přehlednější. Pokročilé zobrazování profilu trasy. Přidány vysvětlivky.

Facebook

Novinka 20.1.2023

Aktualizována mapa Pálava, Lednicko - Valtický areál.

Novinka 2.1.2023

Aktualizována mapa Okolie Košic.

Novinka 19.12.2022

Aktualizována mapa Stubai.

Novinka 13.10.2022

Aktualizována mapa Lago di Garda.

Novinka 1.9.2022

Aktualizována mapa Javorníky.

Novinka 7.6.2022

Aktualizována mapa Kokořínsko.

Novinka 1.4.2022

Aktualizována mapa Moravská brána.

Novinka 14.1.2022

Aktualizována mapa Čáslavsko, Přeloučsko.

Novinka 6.12.2021

Aktualizována mapa Pošumaví - Prachaticko.

Novinka 11.10.2021

Aktualizována mapa Opavsko.

Novinka 30.8.2021

Aktualizována mapa Moravská brána.

Novinka 25.8.2021

Aktualizovány mapy Moravská brána a Opavsko.

Novinka 6.8.2021

Aktualizována mapa Hostýnské a Vizovické vrchy.

Novinka 16.7.2021

Aktualizovány mapy Moravská brána a Moravskoslezské Beskydy.

Novinka 13.4.2021

Aktualizována mapa Javorníky.

Novinka 6.4.2021

Aktualizována mapa Chřiby.

Novinka 5.1.2021

Aktualizována mapa Freistadt - Linz.

Novinka 14.12.2020

Aktualizovány mapy Berchtesgaden, Lago di Garda a Povltaví - Písecko.

Novinka 20.11.2020

Aktualizována mapa Olomoucko, Haná.

Novinka 4.11.2020

Aktualizována mapa Olomoucko, Haná.

Novinka 22.10.2020

Aktualizovány mapy Olomoucko, Horní Pomoraví a Olomoucko, Haná.

Novinka 15.9.2020

Aktualizována mapa Hostýnské a Vizovické vrchy.

Novinka 4.9.2020

Aktualizována mapa Vysoké a Západné Tatry.

Novinka 6.8.2020

Aktualizovány mapy Posázaví - Benešovsko, Čáslavsko, Přeloučsko a Stubai.

Novinka 24.7.2020

Aktualizovány mapy Olomoucko, Horní Pomoraví a Olomoucko, Haná.

Novinka 14.7.2020

Aktualizovány mapy Okolí Prahy, Mělnicko, Kokořínsko a Okolí Prahy, Nymbursko.

Novinka 19.6.2020

Aktualizovány mapy Karlštejnsko-Křivoklátsko, Moravskoslezské Beskydy a Českobudějovicko.

Novinka 27.4.2020

Vydána nová verze Cyklotras 2.53. Přehled novinek zde.

Novinka 4.3.2020

Aktualizována mapa Praha - jih.

Novinka 5.2.2020

Aktualizovány mapa Rychlebské hory.

Novinka 17.1.2020

Aktualizovány mapy Strážovské vrchy a Považie.

Novinka 2.1.2020

Aktualizovány mapy Lago di Garda, Freistadt - Linz, Berchtesgaden, Stubai a Povltaví - Písecko.

Novinka 3.12.2019

Aktualizována mapa Solná komora.

Novinka 6.11.2019

Aktualizována mapa Slovenský raj.

Novinka 18.10.2019

Aktualizovány mapy Český ráj, Čáslavsko, Přeloučsko, Pardubicko, Železné hory, Táborsko, Vlašimsko a Pelhřimovsko.

Novinka 24.9.2019

Aktualizovány mapy Malá Fatra a Šariš.

Novinka 29.8.2019

Aktualizovány mapy Hostýnské a Vizovické vrchy a Brdy - Příbramsko.

Novinka 13.8.2019

Aktualizovány mapy Brdy - Příbramsko, Jizerské hory, Krkonoše, Český ráj a Okolie Košic.

Novinka 12.7.2019

Aktualizována mapa Rychlebské hory.

Novinka 25.6.2019

Aktualizovány mapy Žďárské vrchy, Veľká Fatra a Malá Fatra.

Novinka 30.5.2019

Vydána nová verze Cyklotras 2.52. Přehled novinek zde.

Novinka 15.5.2019

Aktualizovány mapy Západočeské lázně, Chebsko, Ašsko, Krušné hory - Karlovarsko, Krušné hory - Chomutovsko, Krušné hory - Mostecko, České středohoří, Českosaské Švýcarsko, Zemplín, Bardějov a Dukla, Šariš a Velkomeziříčsko.

Novinka 16.4.2019

Aktualizovány mapy Šariš, Zemplín a Bardějov a Dukla.

Novinka 5.4.2019

Vydána nová verze Cyklotras 2.51. Přehled novinek zde.

Novinka 14.3.2019

Aktualizována mapa Velkomeziříčsko.

Novinka 5.2.2019

Aktualizovány mapy Jizerské hory a Krkonoše.

Novinka 28.1.2019

Aktualizována mapa Javorníky.

Novinka 25.1.2019

Aktualizovány mapy Svitavsko a Žďárské vrchy.

Novinka 22.1.2019

Aktualizovány mapy Okolí Brna, Moravský kras, Javorníky, Moravskoslezské Beskydy a Okolí Brna, Ždánický les.

Novinka 2.1.2019

Aktualizováno 9 map.

Novinka 21.12.2018

Aktualizovány mapy Levice a okolie a Nové Zámky a okolie.

Novinka 12.12.2018

Vydána nová verze Cyklotras 2.50. Přehled novinek zde.

Novinka 12.12.2018

Aktualizovány mapy Považie, Kysuce a Javorníky, Bardějov a Dukla, Prievidza, Žiar, Vtáčnik a Strážovské vrchy.

Novinka 29.10.2018

Aktualizovány mapy Šariš a Malá Fatra.

Novinka 19.10.2018

Aktualizovány mapy Slovenský raj a Spiš, Levočské vrchy.

Novinka 6.9.2018

Aktualizovány mapy Olomoucko, Haná, Olomoucko, Horní Pomoraví a Okolí Prahy, Slapy.

Novinka 13.8.2018

Aktualizována mapa Stubai.

Novinka 6.8.2018

Vydána nová verze 2.49, přehled jejích novinek najdete zde.

Novinka 6.8.2018

Aktualizovány mapy Malé Karpaty a Záhorie, Okolie Bratislavy, Orava a Liptov, Nízké Tatry a Vysoké a Západné Tatry.

Novinka 3.8.2018

Aktualizovány mapy Olomoucko, Haná a Olomoucko, Horní Pomoraví.

Novinka 24.7.2018

U 47 map byly aktualizovány objekty Cyklisté vítáni.

Novinka 18.6.2018

Aktualizována mapa Freistadt - Linz.

Novinka 14.6.2018

Aktualizovány mapy Malé Karpaty a Záhorie a Pálava, Lednicko - Valtický areál.

Novinka 30.5.2018

Aktualizovány mapy Orlické hory a Orlickoústecko.

Novinka 24.5.2018

Vydána nová verze 2.48, přehled jejích novinek najdete zde.

Novinka 17.5.2018

Aktualizována mapa Okolie Košic.

Novinka 20.4.2018

Aktualizována mapa Javorníky.

Novinka 18.4.2018

Aktualizována mapa Novohradské hory.

Novinka 27.3.2018

Aktualizovány mapy Okolí Prahy, Slapy a Praha - jih.

Novinka 26.3.2018

Aktualizována mapa Prievidza, Žiar, Vtáčnik.

Novinka 14.3.2018

Vydána nová verze 2.47, přehled jejích novinek najdete zde.

Novinka 8.2.2018

Aktualizovány mapy Jindřichohradecko, Česká Kanada a Českosaské Švýcarsko.

Novinka 29.1.2018

Aktualizována mapa Povltaví - Písecko.

Novinka 8.1.2018

Aktualizovány mapy Orlické hory a Orlickoústecko.

Novinka 2.1.2018

Aktualizováno 39 map.

Novinka 18.12.2017

Aktualizovány mapy Rychlebské hory a Spiš, Levočské vrchy, Prievidza, Žiar, Vtáčnik, Spišská Magura, Pieniny, Považie, Slovenský raj.

Novinka 15.12.2017

Aktualizována mapa Lago di Garda.

Novinka 5.12.2017

Aktualizovány mapy Nové Zámky a okolie, Kysuce a Javorníky a Levice a okolie.

Novinka 1.12.2017

Vydána nová verze 2.46, přehled jejích novinek najdete zde.

Novinka 29.11.2017

Aktualizována mapa Slovenský raj.

Novinka 13.11.2017

Aktualizovány mapy Šariš, Strážovské vrchy a Bardějov a Dukla.

Novinka 30.10.2017

Aktualizovány mapy Žďárské vrchy, Veľká Fatra a Malá Fatra.

Novinka 19.10.2017

Aktualizována mapa Malé Karpaty a Záhorie.

Novinka 3.10.2017

Aktualizovány mapy Západočeské lázně, Český les - Tachovsko, Drahanská vrchovina, Plzeňsko sever, Plzeňsko jih a Český les - Domažlicko.

Novinka 25.9.2017

Aktualizovány mapy Bruntálsko, Osoblažsko a Opavsko.

Novinka 15.9.2017

Aktualizovány mapy Jeseníky, Králický Sněžník, Bruntálsko, Osoblažsko, Drahanská vrchovina, Olomoucko, Horní Pomoraví, Opavsko, Hostýnské a Vizovické vrchy, Javorníky.

Novinka 7.9.2017

Vydána nová verze 2.45, přehled jejích novinek najdete zde.

Novinka 22.8.2017

Aktualizována mapa Stubai.

Novinka 28.6.2017

Aktualizovány mapy Okolí Prahy, Slapy, Chřiby, Okolí Brna, Ždánický les a Drahanská vrchovina.

Novinka 15.6.2017

Vydána nová verze 2.44, přehled jejích novinek najdete zde.

Novinka 9.6.2017

Aktualizovány mapy Orlické hory, Drahanská vrchovina a Okolí Brna, Moravský kras.

Novinka 2.6.2017

Aktualizovány mapy Český ráj a Jizerské hory.

Novinka 22.5.2017

Aktualizována mapa Chřiby.

Novinka 12.5.2017

Aktualizována mapa Moravskoslezské Beskydy.

Novinka 2.5.2017

Aktualizovány mapy Český les - Domažlicko, Plzeňsko jih a Brdy - Příbramsko.

Novinka 25.4.2017

Aktualizovány mapy Žďárské vrchy, Veľká Fatra a Bihor.

Novinka 21.4.2017

Aktualizovány mapy Moravská brána, Moravskoslezské Beskydy a Freistadt - Linz.

Novinka 27.3.2017

Vydána nová verze 2.43, přehled jejích novinek najdete zde.

Novinka 24.3.2017

Aktualizovány mapy Jeseníky, Králický Sněžník, Moravská brána, Moravskoslezské Beskydy, Lužické hory - Českolipsko a České středohoří.

Novinka 8.3.2017

Aktualizovány mapy Svitavsko a Žďárské vrchy.

Novinka 28.2.2017

Aktualizovány mapy Olomoucko, Horní Pomoraví a Žďárské vrchy.

Novinka 19.1.2017

Aktualizována mapa Šumava - Železnorudsko.

Novinka 6.1.2017

Aktualizována mapa Jindřichohradecko, Česká Kanada.

Novinka 4.1.2017

Aktualizovány mapy Šumava - Železnorudsko a Okolie Košic.

Další novinky...

Valid HTML 4.01 Strict