CYKLOTRASY.info, elektronické plánování cyklistických tras, Eaglesoft

1. prosince: vydány Cyklotrasy 2.46

Verze 1.56 3 oblasti aktualizovány včetně nových map: "Šumava - Lipensko", "Okolí Brna" a "Tatry, Spiš, Zamagurie"

Verze 1.55 Aktualizovány oblasti Velkomeziříčsko, Považie a Záhorie, Podkrkonoší, Pálava, Orava a Liptov, Havlíčkobrodsko, Broumovsko, Beskydy a Javorníky. V programu změněno transparentní zobrazování textů v profilu trasy a na mapě oblasti.

Verze 1.54 Aktualizovány oblasti Západočeské lázně, Šumava - Železnorudsko a Okolí Bratislavy.

Verze 1.53 Nahrazuje verzi 1.52, která nebude z technických důvodů podporována.

Verze 1.52 Cyklotrasy byly obohaceny o oblast Královéhradecko vytvořenou včetně mapy panem Janem Kábrtem. Aktualizovány byly dále oblasti Pardubicko, Svitavsko, Žďárské vrchy a Železné hory.

Verze 1.51 Cyklotrasy přicházejí se zbrusu novou oblastí Bílé Karpaty. Byla vytvořena včetně mapy panem Tomášem Janoškou.

Verze 1.50 Nově přidána oblast Krkonoše vytvořená včetně mapy, mnoha fotografií a doplňujících textů panem Petrem Baštou.

Verze 1.49 Přidána byla oblast "Krušné hory - Karlovarsko" vytvořená včetně mapy panem Petrem Malým a slovenská oblast "Turiec" vytvořená rovněž i s mapou panem Marianem Komarem.

Verze 1.48 Byla přidána nová oblast Český les - Domažlicko, vytvořená panem Petrem Schückem. Disponuje navíc i vlastní mapou. Aktualizovány byly oblasti Orlickoústecko, Orlické hory a Okolí Košic.

Verze 1.47 Zařazena nová slovenská oblast Okolie Bánskej Bystrice vytvořená panem Peterem Babicem, které obsahuje i mapu. Aktualizována byla oblast Šumava - Železnorudsko (více míst a cest, cyklotrasy KČT, fotky, texty k místům). Opravena oblast Krušnohorsko.

Verze 1.46 Včetně mapy byla panem Antonínem Mihulkou přidána nová oblast Pardubicko a Železné hory. Rozšířena a doplněna o mapu byla oblast Chřiby. Z českých oblastí přichází aktualizované Beskydy a Javorníky, Krušnohorsko, Svitavsko, Žďárské vrchy, ze slovenských oblastí pak Považie a Záhorie a Okolí Žiliny.

Verze 1.45 Nově zařazeny dvě oblasti. Broumovsko včetně mapy oblasti zpracoval Jan Kábrt, východoslovenskou oblast Šariš vytvořil Vlado Marťák. Aktualizovány byly dále oblasti Jizerské hory (navíc doplněno okolí Českého Dubu a upravena oblast Radčic), Bratislava a Záhorie (opravena, doplněna místa, přidány fotografie a nové trasy) a Podkrkonoší (upřesněno, nové fotografie).

Verze 1.44 Přibyly dvě nové oblasti. První jsou Západočeské lázně (zpracoval Miroslav Landa) se skutečně rekordním počtem fotografií a popisů míst. Druhou oblastí je Plzeňsko - jih (zpracoval Petr Schück), která disponuje i mapou této oblasti. Byla rovněž aktualizována i oblast Jizerské hory.

Verze 1.43 Díky Petru Blažkovi byla nově zařazena oblast Znojemsko, zpracovaná včetně mapy. Oblast Jeseníky byla rozšířena o některé cyklostezky vyznačené v terénu. V programu přibyl ukazatel průběhu otevírání oblasti.

Verze 1.42 Nově zařazena oblast Žďárské vrchy, Železné hory obsahující tisíce míst a cest, desítky tras a mapu celé lokality. Aktualizovány české oblasti Svitavsko a Havlíčkobrodsko. Aktualizovány slovenské oblasti Považe a Záhorie, Orava a Liptov, Okolí Košic.

Verze 1.41 Přidány oblasti Havlíčkobrodsko, Velkomeziříčsko a Okolí Košic. Všechny včetně map. Mapa přibyla i u oblasti Svitavsko a Třebíčsko. Dále byly aktualizovány oblasti Okolí Brna, Orlické hory a Považie a Záhorie. U oblasti Železnorudsko byla opravena mapa. Dále opravena chyba při tisku itineráře.

Verze 1.40 Dvě zbrusu nové oblasti Lounsko a Svitavsko. Lounsko navíc disponuje i mapou oblasti. Tou se může nyní pochlubit i oblast Beskydy a Javorníky, která byla předána novému správci a prošla velkou kontrolou a doplňováním údajů. Aktualizací se dočkaly i oblasti Okolí Prahy, Jizerky, Orlickoústecko a Okolí Žiliny. Opraveno několik chybek v programu.

Verze 1.39 Vyhledávání nejkratší trasy mezi místy je nyní již naprosto přesné. Pohodlnější zadávání cílového místa vyhledávané trasy. Tisk zeměpisné polohy do itineráře. V mapě je nyní možno přímo trasu vytváře a vyhledávat nejakratší trasu. Doděláno pár drobností pro správnou funkci ve Windows XP. Doplněny často kladené dotazy (FAQ). V beta-verzi se v Cyklotrasách nachází i export trasy do GPS formou Waypointů a Tracků OziExploreru. Oblast Okolí Prahy byla kompleteně znovu vytvořena. Nyní obsahuje mapu a několik tisíc nových míst a cest. Byli přidány dvě slovenské oblasti zahrnující Okolí Bratislavy, Považie, Zamagurie, Tatry a Spiš.

Verze 1.38 Aktualizací prošly oblasti Lipensko (přidáno několik obrázků), Jizerské hory (přibyla mapa oblasti), Podkrkonoší (auktualizace dat a mapy) a Okolí Žiliny (aktualizace, nový správce oblasti).

Verze 1.37 Změnami prošla zejména elektronická mapa. Ta se nyní vykresluje rychleji a lze ji i vytisknout. Nově se v mapě zobrazuje i turistické značení cest. Mapa je nyní interaktivnější - můžete v ní kliknout na kterékoli místo či cestu a prohlédnout si (či pozměnit) podrobné informace o nich. Aktualizace a přidání mapy se dočkaly tyto oblasti: Krušnohorsko, Pálava Lednicko Valtický areál, Orlické hory, Orlickoústecko, Orava a Liptov, Považie a Záhorie, Šumava-Železnorudsko a Podkrkonoší. Za náročnou práci děkuji všem správcům oblastí.

Verze 1.36 Přibyla možnost vkládat zeměpisnou polohu a nastavovat formát zobrazených souřadnic. U oblasti Jeseníky a Uživatelské oblasti lze zobrazit mapu. Ovládací prvky na ní umožňují snadno přiblížit rozcestí, na kterém se v trase právě nacházíte nebo změřit celou trasu. Vést si můžete nyní více deníků nezávisle na sobě. Do deníku je možno umístit soubory TXT, HTML a RTF. Statistiky trasy se dají tisknout. Místa se dají upravovat, mazat a přidávat přímo v záložce míst. Zde přibyly navíc informace o přítomnosti obrázku, textu a souřadnic k místu. Ukládání a otvírání uživatelské oblasti bylo urychleno. Trasu je možno nyní snadno otočit - zaměnit start a cíl. Typy míst rozšířeny o "vrch" a "pozoruhodné místo". Téměř zdvojnásobena sekce často kladených dotazů. Opraveny drobné nedostatky. Přidány oblasti Pálava, Lednicko Valtický areál, Orlické hory a Šumava - Železnorudsko.

Verze 1.35 Přidána oblast Orlickoústecko.

Verze 1.34 Upravena pozice textu v profilu, přesnější názvy silnic, trasy lze třídit, FAQ přímo v programu, ukládá se šířka sloupců v panelech, možnost editace poznámky k trase, zrušení omezení velikosti uživatelské oblasti, místa mohou obsahovat odkaz na soubor TXT, HTM nebo RTF, který je u místa zobrazen. Vznikly nové oblasti Podkrkonoší, Třebíčsko a Žilina. Atualizovány oblasti Beskydy a Okolí Brna. V distribuci nyní verze Cyklotras s obrázky míst a bez nich.

Verze 1.33 dokáže vytisknout itinerář trasy. Bylo přidáno dalších 7 typů míst. Provedeny úpravy programu na základě spousty Vašich žádostí. Pan Aleš Fau vytvořil oblast Krušných hor a pan Vondruška trasy Pošumaví.

Verze 1.32 podporuje nyní, díky panu Jiřímu Vajglovi, oblast Chřiby. Pan Petr Kašík se ujal oblasti Okolí Brna.

Verze 1.31 Přináší možnost mít na disku počítače pouze vybrané oblasti. Uživatelská oblast byla ošetřena od chyby "nevhodné pozměnění databáze". Díky panu Jánovi Kubinovi přidána oblast Orava a Liptov.

Verze 1.30 Umožňuje přidávat k místům obrázky, byl sjednocen deník pro všechny oblasti, export profilu trasy do formátu JPG, přibyla statistika deníku s grafy, záznamy v deníku a místa je možno nyní řadit podle různých klíčů. Nově zařazena oblast Považie a Záhorie vytvořená Tomášem Červenkou.

Verze 1.26 Pan Jan Matějka se zasloužil o přidání oblasti Děčínsko, která zahrnuje Lužické hory, Labské pískovce a České středohoří. Poopraven i program.

Verze 1.25 Pan Miroslav Kolombo se zasloužil o přidání oblasti Jizerské hory. Při vkládání dat můžete nyní využít navíc typy míst přírodní zajímavost, kulturní památka, pramen, koupání a přívoz.

Verze 1.24 Přidán typ místa křižovatka. Funkční deník záznamů tras pro jednotlivé oblasti. Doplněn FAQ. Implementována "uživatelská oblast", do které je možno vložit Vaše vlastní data. Přidána oblast Okolí Prahy vytvořená panem Jaroslavem Brázou.

Verze 1.23 Přidána oblast Jeseníky.

Verze 1,22 Přidána oblast Okolí Brna vytvořená panem Václavem Peerem. Informace o oblastech.

Verze 1.21 Přidán typ místa hraniční přechod. Doladěno korektní přepínání oblastí a podpora zvlnění terénu.

Verze 1.20 Přidáno přepínání mezi oblastmi. K dispozici jsou nyní Beskydy a Javorníky, nově pak Šumava - Lipensko.

Verze 1.13 Cesty v databázi mohou být nyní libovolně výškově zvlněny. Přidány typy míst vlaková a autobusová zastávka, most. Přidáno značení cyklostezka...

Verze 1.12 Přidáno nastavení kritérií vyhledávané trasy. Nyní si můžete např. zvolit, že se má vyhledávaná trasa vyvarovat širších silnic nebo že má preferovat cyklisticky značené stezky. Přidány byly i často kladené dotazy k programu.

Verze 1.11 Přináší korekci chyb úpravy a mazání míst, problému s mimočeským formátem data (děkuji Jindrovi Schwarzovi za odhalení) a problému s velkými fonty.

Verze 1.10 Nově umí vyhledávat nejkratší trasu mezi místy jako alternativa postupného určování míst, přes které trasa vede. Přidáno bylo připojování údajů o místech, cestách i trasách z nejnovějších aktualizací, které jsou zveřejňovány na Internetu. Upraven byl výstup na tiskárnu, který je nyní přehlednější. Pokročilé zobrazování profilu trasy. Přidány vysvětlivky.

Facebook

Novinka 2.1.2018

Aktualizováno 39 map.

Novinka 18.12.2017

Aktualizovány mapy Rychlebské hory a Spiš, Levočské vrchy, Prievidza, Žiar, Vtáčnik, Spišská Magura, Pieniny, Považie, Slovenský raj.

Novinka 15.12.2017

Aktualizována mapa Lago di Garda.

Novinka 5.12.2017

Aktualizovány mapy Nové Zámky a okolie, Kysuce a Javorníky a Levice a okolie.

Novinka 1.12.2017

Vydána nová verze 2.46, přehled jejích novinek najdete zde.

Novinka 29.11.2017

Aktualizována mapa Slovenský raj.

Novinka 13.11.2017

Aktualizovány mapy Šariš, Strážovské vrchy a Bardějov a Dukla.

Novinka 30.10.2017

Aktualizovány mapy Žďárské vrchy, Veľká Fatra a Malá Fatra.

Novinka 19.10.2017

Aktualizována mapa Malé Karpaty a Záhorie.

Novinka 3.10.2017

Aktualizovány mapy Západočeské lázně, Český les - Tachovsko, Drahanská vrchovina, Plzeňsko sever, Plzeňsko jih a Český les - Domažlicko.

Novinka 25.9.2017

Aktualizovány mapy Bruntálsko, Osoblažsko a Opavsko.

Novinka 15.9.2017

Aktualizovány mapy Jeseníky, Králický Sněžník, Bruntálsko, Osoblažsko, Drahanská vrchovina, Olomoucko, Horní Pomoraví, Opavsko, Hostýnské a Vizovické vrchy, Javorníky.

Novinka 7.9.2017

Vydána nová verze 2.45, přehled jejích novinek najdete zde.

Novinka 22.8.2017

Aktualizována mapa Stubai.

Novinka 28.6.2017

Aktualizovány mapy Okolí Prahy, Slapy, Chřiby, Okolí Brna, Ždánický les a Drahanská vrchovina.

Novinka 15.6.2017

Vydána nová verze 2.44, přehled jejích novinek najdete zde.

Novinka 9.6.2017

Aktualizovány mapy Orlické hory, Drahanská vrchovina a Okolí Brna, Moravský kras.

Novinka 2.6.2017

Aktualizovány mapy Český ráj a Jizerské hory.

Novinka 22.5.2017

Aktualizována mapa Chřiby.

Novinka 12.5.2017

Aktualizována mapa Moravskoslezské Beskydy.

Novinka 2.5.2017

Aktualizovány mapy Český les - Domažlicko, Plzeňsko jih a Brdy - Příbramsko.

Novinka 25.4.2017

Aktualizovány mapy Žďárské vrchy, Veľká Fatra a Bihor.

Novinka 21.4.2017

Aktualizovány mapy Moravská brána, Moravskoslezské Beskydy a Freistadt - Linz.

Novinka 27.3.2017

Vydána nová verze 2.43, přehled jejích novinek najdete zde.

Novinka 24.3.2017

Aktualizovány mapy Jeseníky, Králický Sněžník, Moravská brána, Moravskoslezské Beskydy, Lužické hory - Českolipsko a České středohoří.

Novinka 8.3.2017

Aktualizovány mapy Svitavsko a Žďárské vrchy.

Novinka 28.2.2017

Aktualizovány mapy Olomoucko, Horní Pomoraví a Žďárské vrchy.

Novinka 19.1.2017

Aktualizována mapa Šumava - Železnorudsko.

Novinka 6.1.2017

Aktualizována mapa Jindřichohradecko, Česká Kanada.

Novinka 4.1.2017

Aktualizovány mapy Šumava - Železnorudsko a Okolie Košic.

Novinka 28.12.2016

Aktualizována mapa Freistadt - Linz.

Novinka 20.12.2016

Aktualizována mapa Banát.

Novinka 15.12.2015

Aktualizovány mapy Svitavsko, Moravskoslezské Beskydy, Nové Zámky a okolie, Kysuce a Javorníky, Levice a okolie, Malá Fatra, Berchtesgaden a Stubai.

Novinka 9.12.2016

Aktualizovány mapy Vlašimsko, Táborsko, Pelhřimovsko a Solná komora.

Novinka 1.12.2016

Aktualizovány mapy Moravskoslezské Beskydy a Javorníky.

Novinka 24.11.2015

Aktualizovány mapy Orlické hory, Posázaví - Benešovsko, Orlickoústecko, Povltaví - Písecko, Chřiby, Hostýnské a Vizovické vrchy, Podyjí - Thayatal, Slovácko - Hodonínsko, Slovácko - Bílé Karpaty, Praha - jih, Praha - sever, Vysoké a Západné Tatry a Malé Karpaty a Záhorie.

Novinka 15.11.2016

Aktualizovány mapy Považie a Strážovské vrchy.

Novinka 9.11.2016

Aktualizovány mapy České středohoří, Gorany, Krasna, Svidovec, Broumovsko, Adršpašsko-teplické skály, Bruntálsko, Osoblažsko, Chebsko, Ašsko, Krušné hory - Karlovarsko, Západočeské lázně, Karlštejnsko-Křivoklátsko, Havlíčkobrodsko, Jihlavsko, Okolí Brna, Moravský kras, Opavsko, Chřiby, Hostýnské a Vizovické vrchy, Orava a Liptov, Malé Karpaty a Záhorie, Lago di Garda, Julské Alpy, Beskid Żywiecki a Makarska riviera, Biokovo.

Novinka 21.10.2016

Aktualizovány mapy Českosaské Švýcarsko, Lužické hory - Českolipsko a Karlštejnsko-Křivoklátsko.

Novinka 10.10.2016

Aktualizovány mapy Prievidza, Žiar, Vtáčnik a Levice a okolie.

Novinka 4.10.2016

Aktualizovány mapy Jizerské hory, Český ráj, Okolí Brna, Moravský kras, Třebíčsko a Vysoké a Západné Tatry.

Novinka 22.9.2016

Aktualizovány mapy Českosaské Švýcarsko, Jeseníky, Králický Sněžník, Hostýnské a Vizovické vrchy a Nízké Tatry.

Novinka 19.9.2016

Aktualizována mapa Veľká Fatra.

Novinka 5.9.2016

Vydána nová verze 2.42, přehled jejích novinek najdete zde.

Novinka 31.8.2016

Aktualizovány mapy Jeseníky, Králický Sněžník, Moravská brána, Hostýnské a Vizovické vrchy a Javorníky.

Novinka 29.8.2016

Aktualizována mapa Kysuce a Javorníky.

Novinka 19.8.2016

Aktualizovány mapy Moravská brána, Hostýnské a Vizovické vrchy, Javorníky.

Novinka 11.8.2016

Aktualizovány mapy Rychlebské hory a Považie.

Novinka 9.8.2016

Aktualizována mapa Olomoucko, Haná.

Novinka 27.7.2016

Aktualizovány mapy Javorníky a Vysoké a Západné Tatry.

Novinka 25.7.2016

Aktualizovány mapy Plzeňsko sever a Okolie Bratislavy.

Novinka 22.7.2016

Aktualizována mapa Moravskoslezské Beskydy.

Novinka 18.7.2016

Aktualizovány mapy Českosaské Švýcarsko, Lužické hory - Českolipsko, Okolí Brna, Moravský kras, Moravská brána, Hostýnské a Vizovické vrchy, Okolí Brna, Ždánický les a Brno.

Novinka 8.7.2016

Aktualizovány mapy Hostýnské a Vizovické vrchy a Moravská brána.

Novinka 1.7.2016

Aktualizovány mapy Jizerské hory, Český ráj, Čáslavsko, Přeloučsko, Pardubicko, Železné hory, Táborsko, Vlašimsko, Pelhřimovsko.

Novinka 29.6.2016

Znovu vytvořena slovenská mapa Šariš.

Novinka 23.6.2016

Vydána nová verze 2.41, přehled jejích novinek najdete zde.

Novinka 16.6.2016

Aktualizována mapa Pálava, Lednicko - Valtický areál.

Novinka 10.6.2016

Aktualizovány mapy Českosaské Švýcarsko, Lužické hory - Českolipsko, Karlštejnsko-Křivoklátsko, Okolí Prahy, Slapy, Plzeňsko sever, Ostravsko, Moravskoslezské Beskydy, Beskid Ślaski.

Novinka 6.6.2016

Opraveno vykreslování map ve verzi 2.40. Aktualizovány mapy Slovenský raj, Spiš, Levočské vrchy.

Novinka 27.5.2016

Aktualizovány mapy Šumava - Trojmezí, Plzeňsko sever.

Novinka 16.5.2016

Aktualizovány mapy Jeseníky, Králický Sněžník, Olomoucko, Horní Pomoraví a Moravská brána.

Novinka 2.5.2016

Aktualizována mapa Spišská Magura, Pieniny.

Novinka 25.4.2016

Aktualizovány mapy Rychlebské hory a Žďárské vrchy.

Novinka 8.4.2016

Vytvořena nová slovenská mapa Bardějov a Dukla.

Novinka 12.4.2016

Aktualizován překlad programu do Slovenčiny.

Novinka 5.4.2016

Aktualizovány mapy Lužické hory - Českolipsko, Okolí Brna, Moravský kras, Ostravsko, Moravská brána a Moravskoslezské Beskydy.

Novinka 1.4.2016

Vydána nová verze 2.40, přehled jejích novinek najdete zde.

Novinka 24.3.2016

Aktualizovány mapy Moravskoslezské Beskydy a Český ráj.

Novinka 1.3.2016

Aktualizována mapa Karlštejnsko-Křivoklátsko.

Novinka 25.2.2016

Aktualizována mapa Jeseníky, Králický Sněžník.

Novinka 8.2.2016

Aktualizovány mapy Okolí Brna, Moravský kras, Drahanská vrchovina, Okolí Brna, Ždánický les a Brno.

Novinka 28.1.2016

Aktualizovány mapy Krkonoše, Podkrkonoší, Okolí Prahy, Slapy a Javorníky.

Novinka 19.1.2016

Aktualizovány mapy Českosaské Švýcarsko, Lužické hory - Českolipsko, Karlštejnsko-Křivoklátsko a Javorníky.

Novinka 15.1.2016

Aktualizovány mapy Český les - Domažlicko.

Novinka 7.1.2016

Aktualizovány mapy Okolí Prahy, Mělnicko, Kokořínsko, Doupovské hory, Pošumaví - Klatovsko, Šumava - Železnorudsko, Šumava - Lipensko, Pošumaví - Prachaticko, Českobudějovicko a Třeboňsko.

Novinka 4.1.2016

Aktualizovány mapy Krušné hory - Mostecko, Plzeňsko jih, Velkomeziříčsko, Šumava - Železnorudsko, Novohradské hory a Třebíčsko.

Další novinky...

Valid HTML 4.01 Strict